جمعه, 28 مهر 1396
عنوان : 200 هزار آموزش مهارتی در روستاها ارائه می شود
کد خبر : ۶۴۴
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ 
ساعت : ۱۲:۵۱:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه همایش ملی مهارت از ارائه 200 هزار آموزش مهارتی به روستائیان از طریق آموزش‌‌های سیار خبر داد و گفت:‌برای ایجاد رشد اقتصادی 8 درصدی نیازمند 100هزار میلیارد تومان منابع هستیم که 20 درصد آن باید از طریق بهره‌وری در کار محقق شود.

دکتر علی ربیعی در مراسم اختتامیه هفدهمین مسابقات ملی مهارت با اشاره به لزوم افزایش آموزش‌های مهارتی در کشور و ایجاد اشتغال پایدار از این مسیر اظهار داشت: با 700 هزار شغلی که در سال 94، ایجاد کردیم، تا حدود زیادی دارای مهارت بودند به طوریکه رابطه معناداری بین تحصیل، مهارت و اشتغال آنان وجود داشت.
وی افزود: نقش مهارت‌افزایی در سیاست‌های اشتغال ما بی‌بدیل است و  دستیابی به رشد اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری است .
دکتر ربیعی با بیان اینکه رشد اقتصادی در بخش سرمایه‌بر ایجاد می‌شود، تصریح کرد: یکی از سیاست‌ها ایجاد رشد اقتصادی در مسیر آن توسعه بخش اشتغال است.
وی با اشاره به اینکه  جذب منابع  از بازار سرمایه، نظام بانکی و سرمایه‌های جذب شده بسیار دشوار جذب می‌شود،‌ گفت:‌ علاوه بر سرمایه‌گذاری خارجی،‌ توسعه بازارهای پولی و مالی، تجمیع سرمایه‌های خرد و ایجاد بازارهای جدید باید به نقش بهره‌وری در برنامه‌های رشدمان توجه کنیم.
وی گفت:‌ بهره‌وری باید بخشی از 100 هزار میلیارد تومان مورد نیاز برای رشد اقتصادی تأمین کند و این برنامه‌ریزی‌ها تا جایی پیش رفته که 20 هزار میلیارد تومان از آن را شامل شود؛ بهره‌وری با نیروهای کاری که در حوزه کارشان امکان بهبود آن را دارند، محقق می‌شود.
دکتر ربیعی خاطر نشان کرد: نیازمند استانداردسازی در حوزه کار هستیم به طوریکه افراد شاغل در این حوزه جنبه‌های جدید از شغل را ایجاد می‌کنند و در اینباره علاوه بر بهره‌وری نیازمند نوآوری و خلاقیت هستیم.
وی خطاب به مشارکت‌کنندگان در هفدهمین مسابقات ملی مهارت و کارآموزان گفت:‌ ما نیاز به ایده و خلاقیت در حین کار داریم و ا ین هم با فنی حرفه‌ای و تلاش‌هایی که کارآموزان می‌کنند، محقق شود.
وی با اشاره به بخش رسانه‌ها، دولت و مردم در زمینه افزایش فرهنگ مهارت‌آموزی خاطر نشان کرد: باید فضایی درست کنیم تا هر ایرانی احساس کند برای بقای خودش نیاز به مهارت دارد.
دکتر ربیعی در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ارائه آموزش‌های سیار در سال 95 بود خاطر نشان کرد:‌ از این طریق 200هزار آموزش ارائه شده است و این روند ادامه‌دار خواهد بود.
وی گفت:‌ کارورزی در برنامه ششم توسعه کشور از مسیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای انجام خواهد شد و موافقت آن نیز از طریق رئیس‌جمهور گرفته شده است.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0