Saturday, July 20, 2019
  • time : 16:45:52
  • Date : 4/4/2019
  • news code : 1150
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
به مسئولان تأكید كرده‌ام كار اصلی، بازسازی ویرانی‌های سیل است
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرها مختلف مردم: به مسئولان تأکید کرده‌ام کار اصلی، بازسازی ویرانی‌های سیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری در خجسته سالروز عید مبعث، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرها مختلف مردم، بعثت انبیاء را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن نوین با دو ویژگی «عبودیت الهی» و «مبارزه با کفر و طاغوت» خواندند و با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اکرم (ص)، جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین بعثت‌ها است، گفتند: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه بعثت پیامبر اعظم(ص) است و وعده خدا، پیروزی جبهه حق در مصاف توحید و طاغوت است.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حادثه سیل در برخی از استانهای کشور و مشکلات ناشی از آن و همچنین تلفات و خسارات سیل، افزودند: در این حادثه، تلاش مردم و روحیه همبستگی و بسیج شوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمک‌کار مسئولان بودند و مسئولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند اقدامات ابتدایی را انجام دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیل زده باقی مانده است، خاطرنشان کردند: به مسئولان تأکید کرده ام که کارهای اصلی یعنی بازسازی ویرانی ها و جبران خسارتها، از این به بعد است و باید این خسارات و صدمات جبران شود.

ایشان افزودند: البته مردم عزیز در مناطق سیل زده باید به همکاری با مسئولان ادامه دهند زیرا کمک آنها حقیقتاً گره گشا خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع مبعث، ظهور پیامبران در جوامع مختلف را یک برانگیختگی و یک حرکت عظیم با جهت گیری «توحید و عبودیت» و «اجتناب از طاغوت» خواندند و تأکید کردند: طاغوت در واقع همان جریان و خطِ مقابلِ حرکت توحیدی است که مصداق امروز آن رؤسای جمهور در امریکا و برخی کشورهای دیگر، هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هدف از بعثت انبیاء ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است، گفتند: در این تمدن، همه لوازم آن از جمله علم، اخلاق، سبک زندگی و حتی جنگ نیز وجود دارد.

ایشان با اشاره به برخی دیدگاهها که هدف اسلام را، از بین بردن جنگ عنوان می کنند، افزودند: در اسلام، جنگ وجود دارد اما موضوع مهم، جهت گیری این جنگ است زیرا جریان طاغوت همواره برای اشاعه فساد و قدرت طلبی و مقاصد خبیث، جنگ به راه انداخته است که این جنگ مذموم است اما مقابله با طاغوت، ممدوح است.

رهبر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کردند: تجاوزگری های رژیم صهیونیستی در طول سالهای متمادی، نمونه بارز جنگ‌افروزی‌های طاغوت، و مقابله مجاهدان فلسطینی و حزب الله لبنان و همچنین دفاع ۸ ساله ملت ایران مصداق بارز، جهاد در راه خدا است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اسلام (ص) جامع ترین و ماندگارترین بعثت ها و انقلاب اسلامی ایران نیز ادامه آن بعثت است، افزودند: علت دشمنی با نظام جمهوری اسلامی همان خط دشمنی جبهه طاغوت با جبهه توحید است و اینکه گفته می شود دشمن تراشی نکنید حرف نادرستی است زیرا جبهه طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و امریکا و نوکرهای او همچون آل سعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمی شوند.

ایشان مصاف «توحید و طاغوت» را مصافی اجتناب ناپذیر خواندند و با تأکید بر اینکه خداوند متعال پیروزی جبهه حق را مقدر فرموده است، گفتند: اگر ملت ایران همانگونه که تا به حال حرکت کرده است، به مسیر خود ادامه دهد، قطعاً بر دشمنان یعنی امریکا و اذناب او غلبه خواهد کرد و پیروز خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال نکته مهمی را متذکر شدند و خاطرنشان کردند: البته این نتیجه پیروزی قابل تغییر است و آن، در شرایطی است که دچار کوتاهی، عدم همراهی، عدم صداقت و دست کشیدن از مجاهدت در راه خدا، بشویم.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اما ملت ایران نشان داده است که اینگونه نیست و امروز جوانان کشور با انگیزه، معرفت و آمادگی بیشتر از جوانان نسل های قبل، این مسیر را ادامه خواهند داد و به همین علت است که من همواره جوانها را خطاب قرار می دهم.

ایشان با تأکید بر اینکه جوانان باید در همه عرصه ها آماده حرکت و پیشرفت روزافزون باشند، افزودند: امروز همه بویژه جوانان باید در عرصه های علم و فناوری، اخلاق، سبک زندگی، مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و در جبهه حرکت های سیاسی و آگاهانه، فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود تأکید کردند: فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مؤمن و پرانگیزه ای است که با اراده قاطع و فکر روشن و ابتکارهای پی در پی، می توانند کشور را به اوج اعتلا برسانند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای روحانی رئیس‌جمهور اساس رسالت پیامبر اعظم(ص) را دعوت به صراط مستقیم دانست و افزود: ملت ایران با تبعیت از تعالیم رسول خدا(ص) در مقابل دشمنان بشریت، تسلیم نشد و مقاوم و استوار، ایستادگی کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: با بعثت پیامبر(ص)، توحش حاکم بر جهان آن روز جای خود را به تمدنی عظیم داد و علم، اخلاق، وفای به عهد، برادری، حکمت،عدالت و رحمت؛جایگزین خشونت، جنگ، خونریزی و کینه شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه “بعثث پیامبر آنچنان اقوام مدینه را به مکه، و مکه را به مدینه و طائف نزدیک کرد که امتی واحده تشکیل شد”، افزود: پیامبر (ص) توانست امتی عظیم و توانمندی بزرگی را برای انسان ها به ارمغان آورد و وظیفه بزرگ امروز همه ما دعوت به راه خدا، صراط مستقیم و مسیر حق است نه اینکه به مسیر حزب، جناح و قبیله خود دعوت کنیم.

دکتر روحانی اظهارداشت: راهی که پیامبر برای دعوت مردم برگزید مسیر حکمت، خردورزی، استدلال و منطق بود و هرگز با زور و تحکم مردم را به سمت دین خدا دعوت نمی کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) مردم را در کمال آزادی و آگاهی دعوت می کرد و اینگونه مومنین آماده ایستادگی و فداکاری در راهی بودند که خودشان برگزیده بودند.

دکتر روحانی با بیان اینکه پند و موعظه پیامبر اسلام(ص) حسنه بود و هیچ گاه برای تضعیف و به رخ کشیدن خود به طرف مقابل و تخریب جمع یا گروهی نبود، گفت: امروز نیازمند پند و اندرز حسنه هستیم که چه بسیار پندها که در ظاهر موعظه و در باطن تخریب و در مسیر تفرقه است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امر به معروف باید با شیوه نیکو وحسنه باشد، اظهار داشت: باید با نیکوترین، زیباترین، منطقی ترین و دلسوزانه ترین شیوه با طرف مقابل سخن بگوییم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) جز ستمگران با همه اهل کتاب با محبت سخن می گفتند، ادامه داد: امروز بیش از دیروز نیازمند به درس آموزی از مدرسه نبوت هستیم چراکه او راه حق و مسیر هدایت را به ما می‌آموزد.

رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران در طول 40 سال گذشته و دوران نهضت اسلامی هرچه داشت از تبعیت و درس آموزی از سیره پیامبر اسلام (ص) بوده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در یکسال گذشته در 3 امتحان بزرگ در سایه تبعیت از سیره پیامبر پیروز میدان بوده است، گفت: آن روز که دشمنان ملت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان، تحریم ظالمانه را بر مردم ما تحمیل کردند، این مردم استوار در برابر آنها ایستادند و گرچه سختی کشیدند اما سر فرود نیاوردند و در برابر دشمن تسلیم نشدند.

رئیس جمهور افزود: ملت ایران امروز نیز که با مشکل سیل و سیلاب مواجه شدند با همدلی، وحدت، کمک و یاری هم توانستند برگ زرینی را در تاریخ همدلی و هماهنگی خود بیافرینند.

دکتر روحانی درگیر شدن 25 استان با مشکل سیل و ایجاد حالت فوق العاده در همه استان ها را در کشور کم سابقه دانست و اظهار داشت: در قدم اول صبر، ایستادگی، بزرگواری و تحمل مردم و یاری به یکدیگر و در قدم دوم در کنار مردم همه نظام، دولت، نیروهای مسلح، گروهها و سازمان های غیر دولتی و مردم نهاد، به یاری مردم آمدند.

رئیس جمهور تاکید کرد: روسیاهان کسانی بودند که می خواستند از سیل در میان مردم تفرقه ایجاد کنند، اما نتوانستند؛ روسیاهان کسانی بودند که اجازه ندادند ایرانیان خارج از کشور به مردم خود کمک برسانند و حتی اجازه ندادند که این کمک ها به حساب های هلال احمر واریز شود؛ روسیاهان کسانی هستند که نتوانستند چنین حوادثی را تاکنون در خود آمریکا کنترل کنند.

دکتر روحانی افزود: مطمئنا دشمنان ملت ایران خواهند دید که دولت، مردم و نیروهای مسلح و همه ارکان نظام در کنار هم به کوری چشم آنها، ویرانی ها و خرابی ها را خواهند ساخت.

رئیس جمهور ایستادگی ملت ایران در برابر توطئه دشمنان در منطقه و علیه مسلمانان را پیروزی دیگر مردم در یکسال گذشته دانست و خاطرنشان کرد: همگان دیدند که در برابر قدس چه ظلم هایی روا داشته شد و اخیرا هم آمریکایی ها سرزمین تجاوز شده را به رژیمی غاصب هدیه می کنند.

دکتر روحانی ادامه داد: نه قدس شریف پایگاه متجاوزان می شود، نه جولان از سوریه عزیز جدا خواهد شد و نه دشمنان توان آن را دارند که ملت ایران را در برابر سرطان منطقه و رژیم صهیونیستی تسلیم کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت ایران در سایه اسلام رحمانی و تبعیت از پیامبر اسلام(ص) قطعا از مشکلات عبور خواهد کرد.

دکتر روحانی با تقدیر از هدایت ها و دستورات به موقع رهبر معظم انقلاب در حوادث اخیر، اظهار امیدواری کرد همه مسوولان بتوانند با تلاش گسترده عاملان به وظیفه در برابر ملت ایران باشند.


 

 

 

 

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.3.2.0
    V5.3.2.0