پنج‌شنبه, 2 خرداد 1398
  • ساعت : ۸:۵۲:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ 
  • کد خبر : ۱۱۰۴
تعداد 208 تعاونی در آذر سال جاری تشكیل شد
مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام این خبر ویژگی های تعاونی های ثبت شده در آذر ماه سال جاری را اعلام کرد.

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام این خبر ویژگی های تعاونی های ثبت شده در آذر ماه سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس گزارشات اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون در آذر ماه سال 1397، تعداد 208 شرکت تعاونی در این ماه تشکیل و ثبت شده اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره برداری و یا در دست اجراست.  

بر اساس این گزارش، تعداد کل اعضای تعاونی های مذکور 3119 نفر و تعداد شاغل 2474 نفر و سرمایه اولیه حدود 31 میلیارد ریال است و متوسط تعداد اعضاء و شاغل مربوط به این تعاونی ها به ترتیب 15 و 12 نفر است.   
همچنین، بررسی توزیع جغرافیایی این تعاونی ها حاکی از آن است، بیشترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به استان های خراسان رضوی 29 تعاونی و فارس 25 تعاونی تعلق دارد.  

گفتنی است: کمترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به  استان های خراسان جنوبی، خراسان شمالی و کردستان هر کدام با تعداد 1 تعاونی اختصاص دارد.  

دیگر نتایج به دست آمده از این گزارش به شرح زیر است:

-         بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در فعالیت های "کشاورزی" و "صنعت" به ترتیب با 59 و 41 واحد است.

-         تعاونی های دارای فعالیت "کشاورزی" و "ساختمان" به ترتیب با 748 و 400 نفر دارای بیشترین اعضا هستند.  

-          بیشترین شاغل مربوط به تعاونی های دارای فعالیت "کشاورزی" و " صنعت" به ترتیب با 721 و 442 نفر است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0