شنبه, 29 تير 1398
  • ساعت : ۱۲:۱۴:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۱۱۶
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی:
افزایش نیروی انسانی تحصیلکرده یک فرصت برای اشتغال است
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود نیروی انسانی تحصیلکرده و با توجه به منطقه ای که در آن قرار گرفته ایم که کشورهای همسایه از نیروی انسانی تحصیلکرده کمتری برخوردار هستند این یک فرصت مناسب برای ایجاد اشتغال جوانان است.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

افزایش نیروی انسانی تحصیلکرده یک فرصت برای اشتغال است

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود نیروی انسانی تحصیلکرده و با توجه به منطقه ای که در آن قرار گرفته ایم که کشورهای همسایه از نیروی انسانی تحصیلکرده کمتری برخوردار هستند این یک فرصت مناسب  برای ایجاد اشتغال جوانان است

دکتر علی سرزعیم در نشست تخصصی آینده کار اظهار داشت: مدت های زیادی زندگی مردم و شغل آنها ساده بود لذا نیازی به تخصص خاص وجود نداشت اما با  وقوع انقلاب صنعتی به عنوان سمبل تحول در صنعت نقش تکنولوژی در زندگی و مشاغل مشخص شد و امروزه این نقش بسیار پررنگ شده است.

وی افزود: هر تکنولوژی جدید شوکی به مشاغل ایجاد می کند و یکسری از مشاغل را تخریب می کند و البته شغل های جدید ایجاد می شود.

 سرزعیم با اشاره به بازارکار ایران افزود: درحال حاضر ما با معضل بیکاری روبرو هستیم بنابراین باید مزیت رقابتی ایجاد کنیم تا قادر باشیم با کشورهای دیگر رقابت کنیم.

شایان ذکر است نشست تخصصی آینده کار با حضور تنی چند از معاونین، مشاورین و مدیران کل وزارتخانه عصر دیروز در محل موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0