شنبه, 29 تير 1398
  • ساعت : ۹:۴۵:۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ 
  • کد خبر : ۱۱۲۷
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :
كسب و كارهای نوآورانه حمایت بیمه ای خاص می شوند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های بیمه ای این وزارتخانه از همه مشاغل بصورت عام گفت :کسب و کارهای نوآورانه و استارتاپ ها مورد حمایت های بیمه ای خاص قرار می گیرند .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های بیمه ای این وزارتخانه از همه مشاغل بصورت عام گفت :کسب و کارهای نوآورانه و استارتاپ ها مورد حمایت های بیمه ای خاص قرار می گیرند .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا ، "محمد شریعتمداری "  در خصوص برنامه های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در دوره جدید برای حمایت از حوزه دانش بنیان کشور گفت: رفع مسائل و مشکلات موجود بین تعاونی ها و مشاغل سنتی در حوزه های مختلف با نوآوران و فعالان کسب و کارهای نوپا و استارتاپی و تنظیم روابط کار یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه است .

وی با ذکر مثالی وجود برخی مسائل بین تاکسی های اینترنتی و تاکسی های سنتی یا کاریابی از طریق فضای مجازی و کاریابی از طریق دفاتر ادارات تعاون، رفاه و تامین اجتماعی را ناشی از نبود بستر لازم در حوزه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) دانست .

شریعتمداری درادامه، ضمن تاکید بر ضرورت گسترش زیرساخت و بستر لازم برای حمایت از حوزه دانش بنیان، انتصاب یک مشاور در امور علمی و نوآوری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در راستای پایه گذاری هرچه صحیح تر سیاست گذاری در سطوح مختلف وزارت رفاه از جمله حوزه آسیب های اجتماعی خواند .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه، سهم تعاونی های دانش بنیان و استارتاپی از مجموع حدود 90 هزار تعاونی کشور فقط 250 تعاونی است، اظهارکرد: این بیانگر آن است فرهنگ تعاونی بعنوان یک فرهنگ مشارکت جویانه در عرصه کسب و کارهای جدید نیازمند توجه بیشتراز سوی فعالان این عرصه است .

وی در ادامه در خصوص برنامه این وزارتخانه برای حمایت بیمه ای از فعالان استارتاپی نیز بیان کرد :ما برای همه مشاغل بصورت عام حمایت بیمه ای داریم اما برای مشاغل نوپا و استارتاپی بایستی حمایت های بیمه ای خاص پیش بینی شود .

شریعتمداری یکی از ماموریت های اصلی حوزه مشاوره علمی و نوآوری وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی را پیگیری به منظور ایجاد زیرساخت های لازم به منظور فراهم کردن بیمه خاص فعالان عرصه نوآوری و استارتاپ ها بعنوان یک تبعیض مثبت عنوان کرد .

گفتنی است محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه ( دوم بهمن ماه) با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی از بخش های مختلف این رسانه بازدید کرد و در جریان فرآیند تولید و انتشار اخبار قرار گرفت .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0