شنبه, 2 شهريور 1398
  • ساعت : ۱۲:۲۵:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۲۲۹
پیام دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به مناسبت هفته مهارت

دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته مهارت پیامی صادر کرد.

متن پیام دکتر محمدرضا سپهری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن هفته ملی مهارت را به کلیه مهارت آموزان، دانش آموزان، دانشجویان، مربیان، اساتید و فعالان حوزه آموزش تبریک عرض نموده، از خداوند متعال می خواهم که همه ما را در عرصه مهارت آموزی، اشتغال و تحقق اهداف توسعه کشور بیش از پیش یاری نماید.

ظهور انقلاب چهارم صنعتی و تغییرات ساختاری بلندمدتی چون تغییرات جمعیتی، تحولات فناوری و اقتصادی  ( به ویژه انقلاب دیجیتال)، تغییرات اقلیمی و جهانی شدن، دنیای کار را دچار دگردیسی کرده است؛ در دنیای کار تغییراتی در راهند که بی سابقه اند.

این تحولات، فهم سنتی ما را از اشتغال، زمان و مکان کار و شرکت ها و بنگاه های اقتصادی به چالش کشیده است. بسیاری از مشاغل امروز، فردا به صورت خودکار انجام خواهند شد و این بدان معناست که بسیاری از مشاغل امروز، فردایی نخواهند داشت. در عوض، مشاغلی به وجود خواهد آمد که مهارت ها و آموزش های مهارتی دیروز پاسخگوی آنها نخواهند بود. بنابراین سیستم های آموزشی کشور باید بتوانند با پیش بینی تغییرات و نیازهای بازار کار آینده، نیروی کار مجهز به مهارت های مورد نیاز آن بازار را از پیش تربیت نموده و آمادگی های لازم را در آنها ایجاد کرده باشند. این آمادگی ها شامل طیف متنوعی از مهارت های سخت و نرم می باشد که توجه همزمان به آنها لازمه تربیت نیروی کار دارای قابلیت برای کار در فضای رقابتی جهانی است.

شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به عنوان عالی ترین رکن نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی کشور تلاش خواهد کرد تا با ایجاد هماهنگی در سیاستگذاری و راهبری نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی از طریق همکاری و تعامل میان دستگاه های مجری، بنگاه های اقتصادی، تشکل های صنفی، و سایر ذینفعان، شرایط لازم را برای افزایش شايستگي حرفه اي و اشتغال پذیری نیروی کار کشور فراهم سازد.

 

محمدرضا سپهری

دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی کشور


 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0