سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
  • ساعت : ۱۳:۴۳:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ 
  • کد خبر : ۱۰۶۹
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:
آگاهی از حقوق شهروندی از حقوق اولیه كارگران است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در نشست علمی حقوق شهروندی کارگر اظهار داشت: آگاهی از حقوق شهروندی از حقوق اولیه کارگران است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در نشست علمی  حقوق شهروندی کارگر اظهار داشت: آگاهی از حقوق شهروندی کارگران در ادارات تعاون،کار و رفاه اجتمای، از حقوق اولیه کارگران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، عباس رکنی با اشاره به اهمیت موضوع حقوق شهروندی گفت: یکی از مباحث مهمی که در لیست شعارهای دولت تدبیر و امید گنجانده شده و بعد از آن در قالب منشور حقوق شهروندی نمود پیدا کرد مبحث حقوق شهروندی بود.

 وی در جمع نمایندگان کارگر و کارفرما در مراجع حل اختلاف شهرستان بیرجند و اعضای هیأت مدیره کانون های کاگری و کارفرمایی استان افزود: اهمیت حقوق شهروندی امری بدیهی است و همگان بر این امر واقفند که باید از حقوق شهروندی دفاع کرد اما واقعیت های جامعه بیانگر این است که افراد جامعه نسبت به حقوق شهروندی خود آگاهی ندارند و در بخش هایی از جامعه این احساس وجود دارد که افراد بیشتر از آن که از حقوقی برخوردار باشند مکلف شده اند.

وی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی از حقوق اولیه کارگران است گفت: نکته مهمی که وجود دارد آن است که آگاهی از حقوق شهروندی موجب می شود مشارکت شهروندان در امور کشوری و شهری از درجه استمرار و مسئولیت پذیری بیشتری برخوردار باشد. و آگاهی از این حقوق و تعهدات شهروندی زمینه انجام وظایف دوسویه را فراهم می کند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یاد آور شد: جامعیت قانون کار جزو ویژگی های بارز این قانون در کشور است. لذا به منظور ارتقا سطح آگاهی کارگران زحمتکش که قشر اعظم جامعه را تشکیل می دهند نسبت به حق و حقوق قانونی خود از جمله حق برخورداری مرخصی، مزد، حق امنیت شغلی و کلیه حقوقی که در قانون کار پیش بینی گردیده است باید آگاهی بخشی صورت گیرد.

رکنی پاسداشت حقوق شهروندی کارگران بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: راهنمایی دقیق و درست، دفاع از حقوق قانونی کارگران و کارفرمایان، کمک در جهت حفظ و پایداری اشتغال، حفظ حرمت کارفرمایان و کارگران، پیشگیری از اتلاف وقت در رسیدگی به درخواست ها و... از جمله مصادیق رعایت حقوق شهروندی کارگران در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی در خاتمه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی خاص و وجود هیجانات که بر بدنه اقتصادی کشور تحمیل شده است رسالت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بسیار سنگین است و باید تلفیقی ظریف و دقیق در انجام وظایف صورت گیرد. وی ترسیم تصویری دقیق و درست از اوضاع را در جهت برنامه ریزی برای آینده موثر ارزیابی کرد.
یادآوری می نماید این برنامه با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان روز پنجشنبه 8 آذر ماه برگزار شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0